هم اندیشی اساتید برجسته علوم انسانی اسلامی برگزار می‌شود

در آستانه برپایی چهارمین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی و همچنین سومین مراسم اعطاء جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی در آبان ماه سال جاری، نخستین نشست هم‌اندیشی منتخبی از اساتید برجسته علوم انسانی اسلامی هم‌زمان با شهادت حضرت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) یعنی ۲۹ و ۳۰ تیرماه در مشهد مقدس و در محل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.

دکتر زاهد، دبیر علمی همایش تحول در علوم انسانی از دیدگاه آیت الله خامنه ای نیز یکی از اساتید صاحب نظر ارائه دهنده در این نشست خواهند بود.

دکتر عطاء‌الله رفیعی‌آتانی، دبیر علمی و رئیس دبیرخانه دائمی کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی هدف از برگزاری این نشست را بررسی دیدگاه‌های نو و پیش برنده در مسیر تکامل علوم انسانی اسلامی، آشنایی اساتید با برنامه‌های تحقیقاتی همدیگر و همچنین زمینه‌سازی برای همکاری و هم‌افزایی اساتید در جهت بسط و تعمیق علوم انسانی اسلامی در ایران و جهان اسلام دانستند.

رفیعی آتانی افزود: دبیرخانه دائمی کنگره با فهرست صدها نفره از اساتید خوب علوم انسانی اسلامی برای دعوت روبرو بود لکن به این نتیجه رسیدیم که برای نشست اول، منتخبی از اساتید که در فرایند تکوین علوم انسانی اسلامی نقش کلیدی‌تری داشته و دارند را دعوت کنیم. بر این اساس، عمده اساتیدی که در خدمتشان هستیم جزو متخصصین یکی از فلسفه‌های مضاف به شمار می‌روند.

دبیر علمی کنگره علوم انسانی اسلامی تاکید کرد: امروز بار اصلی تحول بنیادین در علوم انسانی اسلامی بر روی دوش اساتید است و الحمدلله اساتید روز به روز همگرایی بیشتری برای شکل‌گیری این تحول بروز می‌دهند و لذا سال‌های آینده حتماً شرایط متفاوتی را در این عرصه تجربه خواهیم کرد.

منبع: پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه

لینک منبع